Języki:

Porosty nie mają szans

Strona główna » Recenzje » Porosty nie mają szans
Farby dla jachtów
Porosty nie mają szans

Dziękujemy Panu Jackowi z Warszawy za przekazane materiały.

C1 – porosty nie mają szans

Skończył się okres urlopowy a mój jacht pozostał przez 2 miesiące w jednym z portów północnych Giżycka. Żeglarze wiedzą, że wiąże się z tym stałe narażenie na silne jesienne wiatry niosące ze sobą mnóstwo zanieczyszczeń i zwiększone prawdopodobieństwo osadzania się na dnie jachtu glonów i porostów. Tak też stało się z moim Twisterem. Gdy w listopadzie wyjąłem go z basenu portowego moim oczom ukazały się porosty,  spodziewany przykry widok prawie czarnego od porostów dna.

Tuż przed przyjazdem przeglądałem w internecie produkty różnych firm i trafiłem na preparat C1 Sea-Line – preparat na porosty. Z zasady nie ufam nowym produktom bez opinii jednak prosty opis sposobu użycia oraz wygodny rozpylacz skusiły mnie do zakupu tego produktu. Podczas mycia jachtu padał drobny rzęsisty deszczyk utrudniający zachowanie rozpylonego preparatu (na porosty) na kadłubie, więc musiałem wciąż zakrywać plandeką fragmenty, które myłem. Jednocześnie spieszyłem się gdyż zapowiadała się wieczorna ulewa. Pomimo niedogodności i braku odpowiedniego sprzętu (preparat na porosty) rozcierałem zwykłą szczotką a spłukiwał go deszcz efekt był zaskakujący. Dokładnie tak jak było napisane w instrukcji obsługi, po drugim myciu jacht wyglądał jak podczas regat: biały i pachnący. C1 na porosty to doskonały środek za bardzo przystępną cenę. Przekonałem się, że warto zainwestować w produkty Sea-Line, dlatego podczas przyszłego sezonu zamierzam zabezpieczyć całe dno woskiem ochronnym Sea-Line® S4.

Sea-Line® : wosk ochrony S4 nie zapobiega porastaniu. Jedynym skutecznym sposobem zabezpieczenia przed porastaniem są farby przeciwporostowe.

Poniżej linii wody stosujemy farbę przeciwporostową, antyfouling czyli zabezpieczenie przed porastaniem. Antyfouling Sea-Line® jest farbą samopolerującą, przeznaczoną dla jednostek o maksymalnej prędkości 40 węzłów (ok.73km/h). Antyfouling skomponowany na bazie żywic, tlenków miedzi oraz biocydów, podczas pracy uwalnia aktywne składniki nie dopuszczając do porastania jednostki. Dla prawidłowego zabezpieczenia kadłuba powłokę przeciwporostową nakładamy o 5 cm ponad prawdziwą bądź przewidywaną linię wody.

Szczegółowy opis zabezpieczenia przed porastaniem


Podziel się:

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Nasz faq
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy mogę użyć farb jachtowych do zbiornika z wodą pitną?

Farby jachtowe Sea-Line przeznaczone są do malowania powierzchni łodzi i jachtów wykonanych z różnego typu materiałów, np. laminat, drewno czy stal. Nie posiadamy certyfikatu Państwowego Zakładu Higieny, który zezwalałby na użycie farby jachtowej do pomalowania zbiornika z wodą pitną.

Czy mogę bezpośrednio u Państwa kupić produkty?

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Nasze produkty można znaleźć w wielu sklepach w Polsce oraz za granicą. Nasi dystrybutorzy prowadzą sklepy stacjonarne oraz internetowe. Pełną listę dystrybutorów oraz kontakty można znaleźć na naszej stronie internetowej kliknij tutaj.

Czy mogę rozcieńczyc antyfouling?

Istnieje możliwość rozcieńczenia antyfoulingu, lecz nie zalecamy tego zabiegu z uwagi na ryzyko zmniejszenia skuteczności farby. W przypadku konieczności rozcieńczenia farby przeciwporostowej zaleca się maksymalne rozcieńczenie w wielkości 0-5% (objętościowo).

Nasza oferta
Zapoznaj się z naszą ofertą materiałów szkutniczych i farb
Exit
Przewiń na górę