Wyszukaj na stronie

Kalkulator farb jachtowych

Kalkulator farb jest rozwiązaniem podstawowego problemu z którym borykamy się przed rozpoczęciem remontu. Podstawowym problemem jest określenie zapotrzebowania na materiały lakiernicze. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora farb jachtowych, który powstał na podstawie wydajności poszczególnych produktów marki Sea-Line.

Kalkulator farb Sea-Line pozwala w szybki i prosty sposób obliczyć przybliżoną powierzchnię przeznaczoną do remontu, równocześnie podając z dużą dokładnością ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu w wybranym systemie.
Aby prawidłowo wykorzystać kalkulator farb , należy wyłącznie wprowadzić podstawowe dane techniczne jednostki oraz określić rodzaj dna. Dla przypomnienia:
  • ŁODZIE BALASTOWO – MIECZOWE wyposażone są w falszkil, bulbkil, finkil czyli balast będący niewielkiej powierzchni płetwą.
  • ŁODZIE BALASTOWE gdzie w celu obniżenia środka ciężkości stosuje się płetwę balastową będącą integralną częścią konstrukcji dna.
  • ŁODZIE PŁASKODENNE to wszystkie łodzie okrągłodenne, skośnodenne (typu szarpie, skipiak) czyli jednostki motorowe, mieczowe, szybrowe.
KALKULATOR FARB – zapraszamy do korzystania
Kalkulator farb jachtowych

Zobacz również

Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy mogę pomalować poliuretanem łódź malowaną wcześniej farbą 1-komponentową?

Nie zaleca się aplikowania farb 2K na farby 1K. Farby 1K i 2K różnią się w swoim składzie i właściwościach, w tym w twardości, odporności chemicznej i trwałości. Farby 1K są jednoskładnikowe i suszą się przez odparowanie rozpuszczalnika, podczas gdy farby 2K są dwuskładnikowe i wymagają utwardzenia za pomocą dodania utwardzacza.

Zastosowanie farby 2K na farbie 1K może spowodować nieprzewidywalne reakcje chemiczne i prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak zmatowienie, odpryskiwanie lub złuszczanie farby. Dlatego zawsze należy stosować farby zgodnie z instrukcjami producenta i nie mieszać różnych rodzajów farb.

Czy dla przyśpieszenia reakcji mogę dodać więcej utwardzacza?

Nie należy dodawać więcej utwardzacza, ponieważ po utwardzeniu się bazy, utwardzacz, który pozostał będzie reagował z kolejnymi produktami, które zostaną zaaplikowane. Spowoduje to powstanie defektów. W przypadku produktów dwukomponentowych należy stosować proporcje podane przez producenta w kartach technicznych (Tzw. TDS).

Dlaczego farba nie ma rozlewności?

Możliwe przyczyny

  • Niedokładne oczyszczenie powierzchni przed aplikacją farby,
  • Nieodpowiednie przygotowanie narzędzi malarskich (pędzla, wałka),
  • Wykonywanie prac w miejscu narażonym na stały kontakt z kurzem/pyłem.

Jak zapobiec?

  • Staranne przygotowanie powierzchni (szlifowanie, oczyszczenie, odtłuszczenie),
  • Dokładne przygotowanie narzędzi malarskich przed użyciem,
  • Zadbanie o odpowiednią czystość miejsca pracy.

Jak usunąć?

  • Przeszlifować, oczyścić i ponownie pomalować.
Wyjście
Przeiń na górę