Wyszukaj na stronie

Kalkulator farb jachtowych

Kalkulator farb jest rozwiązaniem podstawowego problemu z którym borykamy się przed rozpoczęciem remontu. Podstawowym problemem jest określenie zapotrzebowania na materiały lakiernicze. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora farb jachtowych, który powstał na podstawie wydajności poszczególnych produktów marki Sea-Line.

Kalkulator farb Sea-Line pozwala w szybki i prosty sposób obliczyć przybliżoną powierzchnię przeznaczoną do remontu, równocześnie podając z dużą dokładnością ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu w wybranym systemie.
Aby prawidłowo wykorzystać kalkulator farb , należy wyłącznie wprowadzić podstawowe dane techniczne jednostki oraz określić rodzaj dna. Dla przypomnienia:
  • ŁODZIE BALASTOWO – MIECZOWE wyposażone są w falszkil, bulbkil, finkil czyli balast będący niewielkiej powierzchni płetwą.
  • ŁODZIE BALASTOWE gdzie w celu obniżenia środka ciężkości stosuje się płetwę balastową będącą integralną częścią konstrukcji dna.
  • ŁODZIE PŁASKODENNE to wszystkie łodzie okrągłodenne, skośnodenne (typu szarpie, skipiak) czyli jednostki motorowe, mieczowe, szybrowe.
KALKULATOR FARB – zapraszamy do korzystania
Kalkulator farb jachtowych

Zobacz również

Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy porysowaną burtę łodzi trzeba malować?

Jeżeli rysy nie są głębokie, porysowaną burtę możemy odnowić poprzez polerowanie pastami polerskimi Sea-Line. W przypadku drobnych uszkodzeń nad linią wody, można je naprawić za pomocą szpachlówki żelkotowej DRY FAST. Głębokie rysy i poważne uszkodzenia nad i pod linią wody sugerujemy wypełnić szpachlówką epoksydową, pomalować podkładem, a następnie pomalować farbą nawierzchniową .

Czy dla przyśpieszenia reakcji mogę dodać więcej utwardzacza?

Nie należy dodawać więcej utwardzacza, ponieważ po utwardzeniu się bazy, utwardzacz, który pozostał będzie reagował z kolejnymi produktami, które zostaną zaaplikowane. Spowoduje to powstanie defektów. W przypadku produktów dwukomponentowych należy stosować proporcje podane przez producenta w kartach technicznych (Tzw. TDS).

Zanieczyszczenia w farbie nawierzchniowej?

Możliwe przyczyny

  • Niedokładne oczyszczenie powierzchni przed aplikacją farby,
  • Nieodpowiednie przygotowanie narzędzi malarskich (pędzla, wałka),
  • Wykonywanie prac w miejscu narażonym na stały kontakt z kurzem/pyłem.

Jak zapobiec?

  • Staranne przygotowanie powierzchni (szlifowanie, oczyszczenie, odtłuszczenie),
  • Dokładne przygotowanie narzędzi malarskich przed użyciem,
  • Zadbanie o odpowiednią czystość miejsca pracy.

Jak usunąć?

  • Przeszlifować, oczyścić i ponownie pomalować.
Wyjście
Przeiń na górę