Wyszukaj na stronie

Farba jachtowa antyporostowa

Farba jachtowa antyporostowa Sea-Line®  została użyta i pomalowana zgodnie z zaleceniami sprzedawcy i producenta. Pierwsza warstwa to podkład epoksydowy położony wałkiem następnie trzy warstwy antyfoulingu Sea-Line. Jednostka stała ok 3 miesięcy na obfitym w glony Zalewie Zegrzyńskim. Zdjęcia obrazują kadłub po sezonie.

„Polecam farbę Sea-line 🙂 ”

Marcin

forum-motorowodne.pl – (marcink)

Farby antyporostowe wybieramy w zależności od typu łodzi jaką posiadamy oraz akwenu na jakim planujemy pływać. W zależności od poziomu zasolenia wody oraz temperatur panujących w danym regionie dobierane są odpowiednie środki biobójcze składające się na antyfouling. Przy wyborze farby antyporostowej należy też zwrócić uwagą na materiał z jakiego jest wykonana łódź, a także prędkość z jaką się porusza. Farba jachtowa antyporostowa Sea-Line ® może być używane na wodach zasolonych ( morskich) jak również na wodach słodkich (śródlądowych).

Farba jachtowa antyporostowa

Farba jachtowa antyporostowa Sea-Line®- galeria zdjęć po pierwszym sezonie

  • farba jachtowa antyporostowa
  • farba jachtowa antyporostowa
  • farba jachtowa antyporostowa

Masz pytania odnośnie "Farba jachtowa antyporostowa"

    Zobacz również

    Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

    Czy mogę pomalować poliuretanem łódź malowaną wcześniej farbą 1-komponentową?

    Nie zaleca się aplikowania farb 2K na farby 1K. Farby 1K i 2K różnią się w swoim składzie i właściwościach, w tym w twardości, odporności chemicznej i trwałości. Farby 1K są jednoskładnikowe i suszą się przez odparowanie rozpuszczalnika, podczas gdy farby 2K są dwuskładnikowe i wymagają utwardzenia za pomocą dodania utwardzacza.

    Zastosowanie farby 2K na farbie 1K może spowodować nieprzewidywalne reakcje chemiczne i prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak zmatowienie, odpryskiwanie lub złuszczanie farby. Dlatego zawsze należy stosować farby zgodnie z instrukcjami producenta i nie mieszać różnych rodzajów farb.

    Czy mogę rozcieńczyć antyfouling?

    Istnieje możliwość rozcieńczenia antyfoulingu, lecz nie zalecamy tego zabiegu z uwagi na ryzyko zmniejszenia skuteczności farby. W przypadku konieczności rozcieńczenia farby przeciwporostowej zaleca się maksymalne rozcieńczenie w wielkości 0-5% (objętościowo).

    Dlaczego farba poliuretanowa nawierzchniowa zmatowiała?

    Możliwe przyczyny

    • Zbyt krótki czas przeznaczony na odparowanie rozcieńczalnika

    Jak zapobiec?

    • Zapewnić odpowiednie warunki do całkowitego wyparowania rozcieńczalnika,

    Jak usunąć?

    • Zmatowić powierzchnię, odtłuścić oraz aplikować farbę zgodnie z zasadami (odpowiednie warunki oraz rozcieńczenie), Ewentualnie wypolerować powierzchnię.
    Wyjście
    Przeiń na górę