Wyszukaj na stronie

MS Polymer nowość

MS POLYMER jest chyba najciekawszą propozycją w zestawieniu nowości 2018 Sea-Line®, z racji nowatorskiego i ułatwiającego aplikację opakowania.  Tradycyjnie do aplikacji mas klejąco-uszczelniających używane są pędzle lub pistolety.

Marka Sea-Line proponuje dużo lepsze rozwiązanie. Kartusz MS POLYMER Sea-Line®, pozwala zrezygnować ze wszystkich dodatkowych narzędzi i  gwarantuje stałą, równomierną siłę wyciskania. Średnica wyciskanej masy jest regulowana pokrętłem, znajdującym się na głowicy dozującej. Konstrukcja kartusza pozwala na precyzyjną aplikację jedną ręką oraz na możliwość dotarcia do miejsc wąskich i trudno dostępnych.

Niewątpliwą zaletą kartusza jest również fakt, że można go po prostu zamknąć i odcinając dostęp powietrza podczas przechowywania, zabezpieczamy MS POLYMER przed samoczynnym utwardzeniem się w opakowaniu. Więcej informacji o sposobie aplikacji i własciwościach masy MS POLYMER znajduje się w artykule : Klejenie i uszczelnianie łatwiejsze niż kiedykolwiek opublikowanym na stornie jachtowe.com.pl oraz na łamach czasopisma WIATR.

MS Polymer nowość

grape

MS POLYMER Sea-Line® jest odporny na promieniowanie UV i działanie wody. Bardzo dobry profil przyczepności do większości powierzchni / podkładów (laminanty, drewno, szkło, metal, aluminium, powierzchnie malowane i podkładowane). Charakteryzuje się bardzo wysoką przyczepnością  bez konieczności stosowania specjalnych podkładów. Natychmiast po wyschnięciu, warstwie kleju można malować. Połączenia redukują wibracje oraz dźwięki. Nie zawiera rozpuszczalników, silikonów i izocyjanianów.


MS POLYMER dostępny jest w kolorach:

  • białym (kartusz 200 ml oraz 100 ml)
  • czarnym (kartusz 200 ml)
  • transparentnym (kartusz 200 ml)

Zobacz również

Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zanieczyszczenia w farbie nawierzchniowej?

Możliwe przyczyny

  • Niedokładne oczyszczenie powierzchni przed aplikacją farby,
  • Nieodpowiednie przygotowanie narzędzi malarskich (pędzla, wałka),
  • Wykonywanie prac w miejscu narażonym na stały kontakt z kurzem/pyłem.

Jak zapobiec?

  • Staranne przygotowanie powierzchni (szlifowanie, oczyszczenie, odtłuszczenie),
  • Dokładne przygotowanie narzędzi malarskich przed użyciem,
  • Zadbanie o odpowiednią czystość miejsca pracy.

Jak usunąć?

  • Przeszlifować, oczyścić i ponownie pomalować.

Czy mogę pomalować poliuretanem łódź malowaną wcześniej farbą 1-komponentową?

Nie zaleca się aplikowania farb 2K na farby 1K. Farby 1K i 2K różnią się w swoim składzie i właściwościach, w tym w twardości, odporności chemicznej i trwałości. Farby 1K są jednoskładnikowe i suszą się przez odparowanie rozpuszczalnika, podczas gdy farby 2K są dwuskładnikowe i wymagają utwardzenia za pomocą dodania utwardzacza.

Zastosowanie farby 2K na farbie 1K może spowodować nieprzewidywalne reakcje chemiczne i prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak zmatowienie, odpryskiwanie lub złuszczanie farby. Dlatego zawsze należy stosować farby zgodnie z instrukcjami producenta i nie mieszać różnych rodzajów farb.

Dlaczego szpachlówka epoksydowa się nie utwardza?

Możliwe przyczyny

  • Nieodpowiednie proporcje mieszania składników, bazy oraz utwardzacza,
  • Zbyt niska temperatura otoczenia i podłoża (poniżej 10*C),
  • Mieszanie dwóch składników od różnych producentów,

Jak zapobiec?

  • Dobrać odpowiednie proporcje składników wagowe lub objętościowe,
  • Podczas planowania prac wziąć pod uwagę temperaturę podczas całego procesu utwardzania,
  • Używać bazy oraz utwardzacza tego samego producenta.

Jak usunąć?

  • Nieutwardzona masa wymaga całkowitego usunięcia z powierzchni.
Wyjście
Przeiń na górę