Języki:

Farba przeciwporostowa

Strona główna » Recenzje » Farba przeciwporostowa
Sea Line farby jachtowe
Farba przeciwporostowa

„”Farba przeciwporostowa sprawdza się znakomicie. Przesyłam zdjęcia po jednym sezonie z antifoulingiem Sea-Line®. Ta farba przeciwporostowa działa bardzo dobrze ;)”

Farba przeciwporostowa, została pomalowana według zalecanego systemu Sea-Line

…Na wcześniej przygotowaną powierzchnię epoksydowymi farbami podkładowymi, oczyszczoną i odtłuszczamy za pomocą zmywacza Cleaner Sea-Line®, nakładana zostaje farba przeciwporostowa Sea-Line®. Bardzo dokładnie wymieszaną przelewamy do kuwety, w pierwszej kolejności możemy ją nałożyć pasem ±20 cm,  na miejsca najbardziej narażone, czyli:

Farba przeciwporostowa i zabezpieczenie dodatkową warstwą tych miejsc, przedłuży prawidłowe działanie całej powłoki przez miejscowe zwiększenie jej grubości.

Następnie na całą powierzchnię malujemy równomiernie warstwą antyfoulingu, Grubość ma wpływ na trwałość zabezpieczenia, rozciągnięcie farby na większą powierzchnię niż zalecana przez producenta w karcie technicznej, spowoduje szybszą utratę jej właściwości przeciwporostowych.

Nakładając farbę musimy zwrócić szczególną uwagę na:

Po naniesieniu pierwszej warstwy farby usuwamy odcinające krawędź taśmy lakiernicze, gdyż kolejne warstwy farby  będziemy mogli nanieść dopiero po pełnym utwardzeniu powłoki. Czas utwardzenia farby przeciwporostowej Sea Line® wynosi od 5 do 8 godzin, w zależności od temperatury otoczenia, grubości, wilgotności.

W zależności od środowiska oraz potrzeb, gdy jednostka będzie intensywnie eksploatowana przez dłuższy okres, zalecamy aplikować 2 lub 3 warstwy farby.

Jednostkę pomalowaną antyfoulingiem wodujemy po upływie 12 godzinach od nałożenia ostatniej powłoki. Należy jednak pamiętać, że wodowanie nie powinno nastąpić przed pełnym utwardzeniem podkładów epoksydowych.

Farba antyporostowa sprawdziła się również w kolejnym sezonie użytkowania.


Podziel się:

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Nasz faq
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy mogę użyć farb jachtowych do zbiornika z wodą pitną?

Farby jachtowe Sea-Line przeznaczone są do malowania powierzchni łodzi i jachtów wykonanych z różnego typu materiałów, np. laminat, drewno czy stal. Nie posiadamy certyfikatu Państwowego Zakładu Higieny, który zezwalałby na użycie farby jachtowej do pomalowania zbiornika z wodą pitną.

Dlaczego tworzą się zacieki?

Możliwe przyczyny

 • Nieprawidłowa lepkość i technika natrysku,
 • Niezachowanie właściwego czasu odparowania i właściwej grubości warstw,
 • Źle dobrane ciśnienie natrysku,
 • Zbyt niska temperatura lakieru, podłoża lub pomieszczenia,
 • Niewłaściwy rozcieńczalnik lub utwardzacz.

Jak zapobiec?

 • Przestrzegać podanego w karcie technicznej sposobu aplikacji,
 • Używać sprawnych pistoletów natryskowych,
 • Obiekt i materiał ogrzać do temperatury pokojowej 20°C,
 • Wybrać właściwe proporcje utwardzacza i rozcieńczalnika.

Jak usunąć?

 • Przeszlifować i spolerować ,
 • Wyszlifować i ponownie polakierować.

Czy można mieszać ze sobą farby poliuretanowe dla uzyskania koloru?

Tak, można mieszać ze sobą farby poliuretanowe Sea-Line. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji bazy, utwardzacza oraz rozcieńczalnika.

Nasza oferta
Zapoznaj się z naszą ofertą materiałów szkutniczych i farb
Exit
Przewiń na górę