Języki:

8 sierpnia 2022 świętujemy Światowy Dzień Pszczół !

Strona główna » Aktualności » 8 sierpnia 2022 świętujemy Światowy Dzień Pszczół !
Farby antyporostowe

8 sierpnia 2022 świętujemy w Troton Światowy Dzień Pszczół !

Od kilku lat, troszcząc się o dobro pszczół, wspieramy finansowo Miodową Przystań,                                                                                               a na terenie pasieki, w dolinie rzeki Parsęta, stoi nasz ul.

Z okazji Dnia Pszczół każdy pracownik firmy Troton otrzyma specjalny miodowy prezent, w którym znajdą się dwa miody, specjalna łyżka do miodu i nasiona nektarodajnych roślin wraz z edukacyjną ulotką dla najmłodszych.

Miód jest zdrowy i pyszny, ale dodatkowym celem świętowania Światowego Dnia Pszczół w naszej firmie jest przekazanie współpracownikom oraz ich rodzinom, jak ważne są dla nas pszczoły.

Zachęcamy wszystkich do posiania nasion nektarodajnych roślin, aby pszczoły miały jeszcze więcej możliwości do zapylania roślin oraz zbierania pyłku i nektaru z kwiatów do produkcji miodu.

Dlaczego pszczoły są ważne ?

Pszczoły i inne owady zapylające odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Co trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania. W samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw. Gdyby owady zapylające zniknęły, dla świata oznaczałoby to katastrofę nie tylko ekologiczną – załamałaby się produkcja żywności. Co stałoby się z zapylaniem? Jak mogłoby się odbywać? Ręczne zapylanie jest niezwykle drogie, powolne i wymaga ogromnych nakładów pracy. Globalna wartość ekonomiczna zapylania przez pszczoły została ustalona na 265 milionów euro rocznie. Tak więc z punktu widzenia samej ekonomii, opłaca nam się chronić pszczoły!


Podziel się:

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Nasz faq
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dlaczego szpachlówka epoksydowa się nie utwardza?

Możliwe przyczyny

  • Nieodpowiednie proporcje mieszania składników, bazy oraz utwardzacza,
  • Zbyt niska temperatura otoczenia i podłoża (poniżej 10*C),
  • Mieszanie dwóch składników od różnych producentów,

Jak zapobiec?

  • Dobrać odpowiednie proporcje składników wagowe lub objętościowe,
  • Podczas planowania prac wziąć pod uwagę temperaturę podczas całego procesu utwardzania,
  • Używać bazy oraz utwardzacza tego samego producenta.

Jak usunąć?

  • Nieutwardzona masa wymaga całkowitego usunięcia z powierzchni.

Czy mogę odtłuścić powierzchnie acetonem?

Nie zalecamy odtłuszczania powierzchni za pomocą acetonu, ponieważ aceton bardzo szybko paruje co wpływa na jakość oczyszczenia powierzchni przeznaczonej do malowania.

Czy mogę rozcieńczyc antyfouling?

Istnieje możliwość rozcieńczenia antyfoulingu, lecz nie zalecamy tego zabiegu z uwagi na ryzyko zmniejszenia skuteczności farby. W przypadku konieczności rozcieńczenia farby przeciwporostowej zaleca się maksymalne rozcieńczenie w wielkości 0-5% (objętościowo).

Nasza oferta
Zapoznaj się z naszą ofertą materiałów szkutniczych i farb
Exit
Przewiń na górę