Języki:

SOMBRA BLANCA rewitalizacja dna MAKA 707

Strona główna » Recenzje » SOMBRA BLANCA rewitalizacja dna MAKA 707
Naprawa łodzi
SOMBRA BLANCA rewitalizacja dna MAKA 707

„Mogło być lepiej, ale jestem zadowolony. Nie było łatwo, bo robota na leżąco, zdjęte podpory, czołganie pod przyczepą, maska i okulary, prawie jak 40lat temu na Podchorążówce… czyli fajnie.

Materiały Sea-Line, jak większość nowoczesnych farb i lakierów, pozwala nam amatorom przy jakiejś tam umiejętności, na prawie bezkarne aplikacje. Ważne przy tym jest tylko przestrzeganie reżimów technologicznych i przy pomocy doświadczonych kolegów, to się nam udaje, lepiej lub trochę gorzej.

SOMBRA BLANCA ma teraz najlepsze dno na świecie a ja za ok. dwa tygodnie wracam na Mazury, pastuję dno i….NA WODĘ……”

Dziękujemy Panu Witoldowi z Wrocławia za przesłane materiały.

Rewitalizacja dna MAKA 707

Przygotowanie:

Rewitalizacja dna MAKA 707 rozpoczęła się od przygotowania powierzchni do malowania.  Rotacyjną szlifierką  zeszlifowano stare powłoki poliuretanowe, do warstw starego podkładu – papier P60. Odpylono zmiotką i sprężonym powietrzem. Ręcznie przetarto krawędzie uszkodzonego żelkotu (jedno miejsce, kilka cm, do laminatu), zaszpachlowano szpachlówką epoksydową Sea-Line.

Dalsze prace lakiernicze wykonywano zgodnie z reżimem technologicznym.

Podkład epoksydowy Lightprimer 5:1 Sea-Line

Pierwsze dwie warstwy podkładu epoksydowego Lightprimer 5:1  Sea-Line (biały potem szary), aplikowano w czasie 1h20 i 1h35, temp 15,4 – 19,7 , wilgot.44%-46.

Sposób przygotowania mieszaniny : składniki A oraz B + 150 ml  dedykowanego rozcieńczalnika wymieszano no jednolitego koloru. Mieszanina z jednej puszki wystarczyła na pokrycie dna (ok. 10m2) jedną warstwą. Podkład aplikowano wałkiem welurowym 15cm zalecnym przez Sea Line.

Na chłodnym po nocy dnie, ciepły podkład rozlewał się pięknie – prawdziwa przyjemność pracy…. Nie martwiłem się tym że powstał jakiś mały baranek bo mając dobrych, przyjacielskich konsultantów na linii, w osobach Sławek Sea-Line i Adama(panpikuś), wiedziałem co czynić dalej.

Z powodu niesprzyjającej temp. w nocy (6,5st i w ciągu dnia 10,7st max.), konieczna była przerwa w malowaniu. Przetarto lekko zbaraniały podkład i linię odcięcia papierem P100-P120.

W kolejnym dniu położono następną warstwę antyosmotyczną ….

<<< REWITALIZACJA DNA MAKA 707 – PEŁNA RELACJA  >>>


Podziel się:

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Nasz faq
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy mogę użyć antyfoulingu Selfpolishing Sea-Line i Hard Sea-Line na łódź z aluminium?

Antyfoulingu selfpolishing Sea-Line i HARD Sea-Line nie są przeznaczone na powierzchnie aluminiowe. W ich skład wchodzi tlenek miedzi, który w styczności z aluminium powoduje powstawanie korozji galwanicznej. Specjalnie na aluminium oferujemy Państwu samopolerującą farbę antyporostową ALU-PLUS, która oprócz znakomitej przyczepności do aluminium cechuje się również zwiększoną o 30% skutecznością w porównaniu do tradycyjnych farb antyporostowych.

Czy mogę pomalować dno łodzi farbą poliuretanową?

Tak, można pomalować dno łodzi farbą poliuretanową ze względu na jej wysoką wytrzymałość mechaniczną. Takie rozwiązanie zalecamy kiedy łódź nie jest wodowana przez dłuższy czas, nie jest narażona na porastanie.

Czy mogę użyć farb jachtowych do zbiornika z wodą pitną?

Farby jachtowe Sea-Line przeznaczone są do malowania powierzchni łodzi i jachtów wykonanych z różnego typu materiałów, np. laminat, drewno czy stal. Nie posiadamy certyfikatu Państwowego Zakładu Higieny, który zezwalałby na użycie farby jachtowej do pomalowania zbiornika z wodą pitną.

Nasza oferta
Zapoznaj się z naszą ofertą materiałów szkutniczych i farb
Exit
Przewiń na górę